Praha 4-Hodkovičky-Betonové monstrum / Setkání občanů dne 24.10.2016

Přijďte na setkání občanů, ZŠ Jitřní Praha 4-Hodkovičky, dne 24.10.2016 (pondělí) od 18:00. Prosíme, sdílejte, přepošlete dál. Informujte sousedy a Vaše přátelé.

Setkání s občany 24.10.2016
Setkání s občany 24.10.2016

Vážení sousedé, vážení obyvatelé Hodkoviček,

naší lokalitě hrozí fatální změny, které nám znepříjemní životy a znehodnotí nemovitosti, bydlení zde již nebude příjemné . Vedení Prahy 4 totiž připravuje ve spolupráci s developerem a neznámým vlastníkem pozemků bývalých skleníků projekt, který má zatížit nejen Hodkovičky, ale i okolí výškovými budovami až o 9 patrech. Na rozloze 3 hektarů má vzniknout více než 500 bytů. Bližší informace o tomto záměru najdete v příloze. Výstavba se přímo dotkne nás všech hlukem, výfukovými plyny, zahuštěnou dopravou nejen silniční, ale i přecpanou MHD, neestetickým pohledem na masu vysokého betonu, kolabujícími službami včetně malé kapacity lékařů. Praha 4 nemá zpracovanou celkovou koncepci rozvoje území, ve kterém žijeme.

Hodkovičky jsou pražskou čtvrtí celkově nevelké rozlohy 208 ha. Jsou však krásně členité, protnuty třemi rovnoběžnými údolními zářezy směřujícími do vltavské nivy. Stráně lemující údolí jsou zalesněné a podíl lesních porostů na celkové rozloze území je na pražské poměry zcela unikátní.

Určující a zcela převládající charakter zástavby v Hodkovičkách tvoří rozvolněná zástavba nízkopodlažních rodinných vilek v zahradách založených parcelací území v období první republiky.

Jedinečné architektonické hodnoty se skrývají ve velkorysých lesních vilových čtvrtích.  Hodkovičky tak připomínají svých charakterem spíše Klánovice nebo Jevany, než čtvrť tak relativně blízkou centra Prahy.

Braňme Hodkovičky! Hodkovičky zátěž vyplývající z nového projektu neunesou!

Dá se zde stavět méně megalomansky, více s citem, avšak developerům s podporou vedení naší radnice jde jen o zisk na úkor kvality našich životů a urbanistických hodnot.

Spolky a občané, kteří proti záměru zdevastovat tuto lokalitu bojují, by Vám rádi představili, co nám tady hrozí. Přijďte, prosím, na setkání občanů dne 24.10.2016 od 18:00 v ZŠ Jitřní. Podpořme se navzájem. Spojme se k obraně naší čtvrtě!

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*