Pozvánka – přijďte říct svůj názor na to, jak vypadá vaše město!

Vážení obyvatelé Hodkoviček,

dovolte, abychom Vás upozornili, že radnice MČ Praha 4 pořádá veřejná setkání s občany Hodkoviček, Krče, Novodvorské a Lhotky, na kterém můžete říct, jak vnímáte veřejné prostranství v místě, kde žijete. Setkání se uskuteční v úterý 22. 11. 2016 od 18:30 v KC Novodvorská.

Mapa-GenerelNa svých stránkách http://www.praha4.cz/Prijdte-rict-svuj-nazor-na-to-jak-vypada-vase-mesto.html k tomu radnice dále uvádí, že na setkání můžete sdělit, co se vám v místě, kde žijete, líbí a co byste naopak chtěli změnit? S architekty a urbanisty máte možnost zhodnotit současný stav veřejných prostranství vaší lokality. Společné diskuze nad mapou bude podkladem pro Generel veřejných prostranství Prahy 4. Tzv. generel veřejných prostranství má za úkol přinést vizi, jak má Praha 4 nakládat se Mapa-Generelsvými ulicemi, náměstími, parky a dalšími veřejnými prostranstvími. Má městu pomoci najít jejich náplň a nastínit jejich možnou novou podobu.

Je samozřejmě obtížné předjímat, jak celé toto snažení radnice dopadne. Bylo by nicméně škoda této příležitosti nevyužít. Pokud tak neučiníme, může radnice nabýt dojmu, že jsme se vším spokojeni a nic měnit nechceme. Finanční zdroje pak může radnice alokovat do jiných, více aktivních a angažovaných částí Prahy 4. Pokud Vám záleží na vašem okolí, pak prosím této možnosti využijte.

Jestliže je případná účast na tomto sekání nad Vaše časové možnosti, vyjádřete svůj názor alespoň prostřednictvím ankety, do které se můžete zapojit na stránkách: Dotazník ke generelu veřejných prostranství Prahy 4.

Spolky působící v Hodkovičkách se budou účastnit této veřejné diskuse.

S pozdravem,

Spolek Bydlení v Hodkovičkách

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*